Hasznos volt számodra a szótárunk?
Mondd el mennyire!
Az Országos Méhészeti Gyűjtemény és Múzeum (Méhészeti Múzeum) Gödöllőn található, ami a Kisállattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézet (KÁTKI) szakgyűjteménye. A múzeu kb. 1 km-re található az arborétumtól, és a Gödöllői Erdei Vasút Csemete-rét állomásától 500 méteres sétával érhető el.
A Gödöllői Méhészeti Gyűjteménytár építése Nikovitz Antal tervei alapján 1983-ban fejeződött be, az akkor Budapesten tartott 29. Apimondia (Nemzetközi Méhészeti Kongresszus) tiszteletére. Az építés azonban nem csak az épület megvalósításáról szólt, hanem a magyar méhészek társadalmi összefogásának példája is volt. A gyűjtemény építési költségeihez a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium (MÉM) és az Állattenyésztési és Takarmányozási Kutató Központ (ÁTK) is hozzájárult.
A Méhészeti Múzeum alapját három méhviaszsejt képezi, amely a méhkas összetartó erejét szimbolizálja. Az épület impozáns külsejével nem csak a méhészek, hanem a város számára is vonzó látványosság.
A múzeum gyűjteménye nagyrészt méhészek adományiból származik, de tartalmazza a régi kutatóintézet gyűjteményének egy részét is. A legelső kereteskaptár, Angliából származó minta 1683-ból, Huber szeleteskaptára 1792-ből, valamint Kövesdi Szarka Sándor igazi kereteskaptára lépesméz termelő üvegbúrával és borítóval 1844-ből látható. A mézpörgetők gazdag tárháza mutatja a technika fejlődését a kézi meghajtástól az erőátvitel változásáig. A földszinten közel 40-féle változatban láthatóak a méhészeti eszközök és a ma használatos kaptárok, míg az emeleten a kasos méhészkedést bemutató méhesház és a Gödöllőn kifejlesztett pároztató-kaptár látható.
Hasznos volt számodra a szótárunk?
Mondd el mennyire!
Szavazatok száma: 70
Átlagos értékelés: 4.8
A Tűztorony Gödöllő és környékének ikonikus épülete: őrzi a hagyományt (régi, eredeti épülete valóban tűztoronyként üzemelt anno, a tűz észlelését szolgálta), de megújult és az egyik legújabb, legszínvonalasabb iroda és lakóháza Gödöllő központjának. Illő neve magazinuknak. Gödöllő Magyarország egy igzi ékköve, ahol megannyi izgalmas program, csodaszép látnivaló való van, amiről érdemes írni, beszélni. Fedezd fel velünk Gödöllő legszeb helyeit, legújabb újdonságait!
Kevés ma az olyan újság, aki nem húz valahova. Mindenki tudja, a már meglévő gödöllői újságoknak ki fizet. Nekünk senki, és ez így is marad. Nem akarunk elköteleződni, nem akarunk sem a vezetésnek, sem ellenzékének szócsöve, bólogató bábja lenni. Ha valami tetszik, megírjuk, bárkihez is fűződjön, ahogy azt is, ha valami nincs rendben. Pártatlanul dicsérjük a jót, és osztjuk a rosszat, akkor is, ha ez sokaknak nem tetszik.
A Tűztoronyház magazinhoz tartozik a Gödöllő és környéke info Facebook oldal, a Gödöllő az én városom Instagram oldal. Ha szeretnél nekünk írni, képet, hírt eljuttatni, vagy csak egyszerűen cenzúra nélkül akarsz Gödöllő dolgairól vitatkozni, keresd fel ITT csoportunkat a Gödöllő az én városom csoportot a Facebookon. Ez szerintünk az egyetlen csoport, ahol egyik oldal véleményét sem cenzúrázzuk ki, szemben más, nem független gödöllői csoportokkal. Facebook és Instagram oldalunkat azért is érdemes követni, mert gyakran élőzünk itt Gödöllőről vagy környékről.
Folyamatosan fejlesztünk és bővítünk egy gödöllői katalógust, ahol szerepelhetnek Gödöllő és környékének vállalkozásai, éttermei, látnivalói és programjai. Ha szeretnél ebbe a katalógusba bekerülni, vagy csak ajánlanál valakit, keress meg minket ITT! Ha van egy jó képed, ha írnál valamilyen témáról, küldd el nekünk! Ha jó a minősége, illik az újságba, a közösségi média felületeinkre, megjelentetjük! Vedd fel a kapcsolatot velünk ITT!