Mi is az a hangfürdő, mire jó a hangterápia?
Igazi csoportos kikapcsolódás, ahol a testünk és elménk pihen, a lelkünk pedig szárnyal. Tibeti hangtálakkal, gonggal, sámándobbal és handpannel végzik a foglalkozást a teljes ellazulás érdekében.
Az örökös rohanás a hétköznapokban, a stressz, szorongások mind elraktározódnak sejtjeinkben, kihatnak az idegrendszerünkre, ezért fontos, hogy valamilyen módon megadjuk magunknak a kellő ellazulást, kikapcsolódást.
A hangtálak a rezgésükkel elvezetnek minket egy olyan kikapcsolt, meditatív állapotba, ahol az egész testünkben fel tudnak oldódni a feszültségek, segítik a szervezet öngyógyító folyamatait és harmonizálják a csakrákat. Csökkenti a bennünk lévő stresszt, elősegíti a belső egyensúly megteremtését és alvásnehézségeken is tud javítani. A fürdő után frissebbnek, könnyebnek és energikusabbnak érezhetjük magunkat.
A hangfürdőre hozzunk magunkkal egy jógamatracot, amelyen majd végig feküdhetünk, illetve bármit, ami segíti ellazulásunkat; legyen az egy takaró, vagy akár tea. A foglalkozás során a zene segíti bennünk feloldani az érzelmi blokkokat vagy akár régi traumákat is. Az élmény mindenki számára eltérő lehet, a saját tesi és tudati szintjén éli meg. Van, aki meditatív érzésekről számol be, van, aki egy mély alvást él át és van, aki testi érzeteket tapasztal.
A terápia célja - a fent említett hatások mellett – az, hogy az ember visszataláljon a természethez és tudjon fele kapcsolódni, amelyekben a különböző hangszerek segítenek: a didgeridoo, a gong, a sámándob, az esőbot és a hangtálak mind ezeket a célokat szolgálják.
A hangfürdőn gyermekek is részt vehetnek, 10 éves kortól.
A szadai Székely Kert tökéletes helyszín erre a lélekemelő programra, garantált a meditációs érzés, kikapcsolódás, mindenki csak kaphat ezzel, ha részt vesz a hangfürdőn!
További információkért, regisztrálásért keressétek fel a hangfürdő Facebook eseményét!